Close

Unikátní projektor umí zamezit střetu s vysokozdvižným vozíkem

Naše firma si je vědoma, že nejvíce pracovních úrazů vzniká nepozorností a provozní slepotou. I když jsou ve výrobních halách, skladech a dalších prostorách, výstražné nápisy, pracovníci je sice čtou, ale po delším čase je vůbec nevnímají. Proto se snažíme pomoci tato rizika eliminovat.

Progresivní novinka

Naše systémy byly oceněny jako nejlepší v oblasti bezpečnosti provozů. Unikátní a naprosto revoluční novinkou je náš stacionární systém, který snižuje rizika střetu chodců s manipulační technikou. Princip spočívá v promítání výstražné světelné signalizace na podlahu tak, že procházející osoba vidí manipulační techniku ještě dříve, než se k němu přiblíží. Aktivní systém FAS II, stejně jako další systémy Visap, radikálně snižují jednak rizika střetu člověka s manipulační technikou, a jednak pomáhají optimalizovat celý provoz.

Projektor VISAP GS101

Jedná se o revoluční novinku, neboť přístroj promítá před jedoucí vysokozdvižný vozík či jinou techniku světelnou symboliku, která na podlaze znázorňuje směr pohybu techniky. Díky této podlahové vizualizaci vidí chodci i ostatní řidiči blížící se techniku ještě dříve, než skutečně vjede do jejich vizuálního prostoru. Výhodou projektoru je, že se jedná o malý přístroj, který lze umístit kamkoliv na jakoukoliv manipulační techniku a také nastavit úhel projekce podle potřeby. Připevnit jej můžete na vysokozdvižný vozík, tahač, zakladač atd.

Projektor VISAP GS 201

Jedná se o další náš výrobek, který je rovněž kompatibilní s naším vnitrofiremním systémem bezpečnosti provozu. Projektor VISAP GS 201 můžete umístit nad promítané místo až do výše 6 m. Na určené místo pak promítá symboliku znázorňující vámi zvolené výstrahy, pokyny či informace. Výhodou je možnost výměny grafických předloh, takže můžete promítat jak mezinárodně známé znaky, tak například logo své firmy.

Další přednosti systému VISAP

Z praxe znáte různá zvuková výstražná znamení, jako je například pípání při couvání vozidla či manipulační techniky. Systémy VISAP jsou revoluční v tom, že manipulační technika na sebe upozorní při pohybu dopředu. Projektory jsou použitelné samostatně a nezávisle na ostatních zařízeních a v případě potřeby je můžete přeinstalovat na jinou techniku. Pokud se manipuluje s nákladem blokujícím volný výhled řidiče, projektor se automaticky vypne, aby nedošlo k oslnění. Při zdvihu nákladu nad 60 cm se automaticky aktivují bezpečnostní senzory monitorující okolí vysokozdvižného vozíku a reagující na pohyb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *